خانه / اخبار/عرضه اولیه/نحوه ثبت سفارش عرضه اولیه ترکیبی نماد شفام در سامانه‌های معاملاتی فارابی

نحوه ثبت سفارش عرضه اولیه ترکیبی نماد شفام در سامانه‌های معاملاتی فارابی

روز  چهارشنبه 26 اردیبهشت 1403  تعداد 50 میلیون سهم معادل  5 درصد از شرکت “تولیدی و صنعتی گوهر فام” با نماد  «شفام1» به شیوه ترکیبی  طی دو مرحله عرضه خواهد شد.

در نظر داشته باشید روش عرضه این نماد ترکیبی است. در مرحله اول ابتدا قیمت هر سهم توسط صندوق‌ها کشف، سپس در مرحله دوم سایر سرمایه‌گذاران مطابق با پیام ناظر امکان سفارش‌گذاری در قیمت کشف شده را دارند.

مرحله اول: عرضه به سرمایه‌گذاران واجد شرایط (صندوق‌های سهامی و مختلط) به روش حراج

مرحله دوم: عرضه به سایر سرمایه‌گذاران به روش قیمت ثابت

ثبت سفارش عرضه اولیه در سامانه معاملاتی هلیوم

ورود به سامانه معاملاتی هلیوم


در سامانه معاملاتی هلیوم با کلیک کردن بر روی عرضه اولیه و درخواست خرید جهت پیش ثبت سفارش عرضه اولیه شفام اقدام کنید. در پنجره ثبت سفارش عرضه اولیه تعداد را وارد کرده و درخواست خرید خود را ثبت کنید.

ثبت سفارش عرضه اولیه در سامانه معاملاتی فارابیکسو نکست

ورود به سامانه معاملاتی فارابیکسو نکست

در اپلیکیشن تلفن همراه فارابیکسو نکست نیز امکان پیش ثبت سفارش عرضه اولیه از منوی خانه مطابق تصویر وجود دارد.

به این صورت که گزینه “درخواست خرید” را انتخاب کنید و در پنجره باز شده تعداد را وارد کرده و بر روی ثبت درخواست خرید کلیک کنید.

نکات:

1. با توجه به اینکه قیمت هر سهم در روز عرضه اولیه ابتدا توسط سرمایه‌گذاران واجد شرایط (صندوق‌ها) کشف و مشخص می‌شود، تا پایان مرحله اول، سرمایه مورد نیاز برای اشخاص حقیقی مشخص نیست در نتیجه درصورت ثبت پیش درخواست، چنانچه در زمان سفارش‌گیری مرحله دوم مانده شما در قدرت خرید کافی باشد، سفارش شما خودکار به هسته معاملات ارسال خواهد شد.

2. زمانی که درخواست پیش ثبت عرضه اولیه را ثبت می‌کنید حتما به این نکته توجه داشته باشید که تا قبل از زمان شروع سفارش‌گیری در روز عرضه می‌توانید سفارش خود را لغو کنید.چنانچه در زمان سفارش گیری تمایل به لغو یا ویرایش سفارش خود داشتید در قسمت سفارش های باز خود می توانید سفارش خودکار ارسال شده را مشاهده و لغو نمایید. پس از لغو سفارش می توانید سفارش جدید ارسال نمایید.

3. در روز عرضه اولیه می‌توانید پس از کشف قیمت مطابق با پیام ناظر در بازه زمانی اعلام شده به صورت آنلاین درخواست خرید خود را ثبت کنید.

منتشر شده در 22 اردیبهشت 1403

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.