خانه / خدمات کارگزاری/نحوه صدور و ابطال صندوق دوم اکسیر فارابی

نحوه صدور و ابطال صندوق دوم اکسیر فارابی

صندوق اکسیر دوم فارابی، صندوق درآمد ثابت است که سرمایه‌گذاری در این صندوق از طریق صدور (خرید) و برداشت دارایی از طریق ثبت ابطال (فروش) امکان‌پذیر است.

خرید:
حداقل میزان سرمایه‌گذاری در این صندوق یک واحد است، پس سرمایه‌گذاری در این صندوق محدودیت خاصی ندارد. امکان سرمایه‌گذاری از دو طریق پرداخت الکترونیک و فیش واریز وجود دارد و می‌توانید واحدهای صندوق را خریداری کنید.
پرداخت الکترونیک: می‌توان روزانه تا سقف 100 میلیون از هر کارت (نهایتاً دو کارت) پرداخت کرد.

بعد از ورود به سامانه  فارابی زون با انتخاب منوی صندوق درآمد ثابت کلیک کردن بر دکمه خرید پنجره خرید واحد باز می‌شود.

در صفحه باز شده مبلغ سرمایه‌گذاری مدنظر را واردکرده و با انتخاب گزینه تایید و پرداخت وارد درگاه بانک شوید.

در صورت واریز در روز کاری از طریق پرداخت الکترونیک، واحدهای صندوق به NAV روز کاری بعد برای شما صادر می‌شود.

همچنین برای واریز مبلغ بالای صد میلیون تومان بعد از واریز از طریق بانک، مطابق با تصویر بالا بر روی “واریز با فیش بانکی مناسب مبالغ بالای 100 میلیون تومان” کلیک کنید.

پس از وارد کردن مبلغ واریزی، شماره حساب صندوق (سامان یا خاورمیانه)، شماره فیش، تاریخ فیش و آپلود تصویر بر روی تایید و ثبت درخواست کلیک کنید.

در صورت واریز در روز کاری از طریق بانک قبل از ساعت 12 ظهر و ثبت فیش واریز، واحدهای صندوق به NAV روز واریز برای شما صادر می‌شود. اما در صورت واریز بین بانکی بعد از ساعت 12 ظهر در صورتی که مبلغ به حساب کارگزاری ثبت نشود با NAV روزکاری بعد برای شما واحد صادر خواهد شد.

فروش:

در صندوق اکسیر دوم فارابی برای برداشت دارایی باید از گزینه فروش استفاده کنید.

در پنجره باز شده با انتخاب گزینه ابطال همه واحدها و یا وارد کردن تعدادی از واحدهای خود می‌توانید درخواست ابطال خود را ارسال کنید یا با انتخاب دکمه “لغو درخواست و بستن” از پنجره مربوطه خارج شوید.

در صورت انتخاب گزینه تایید درخواست ابطال و قبول آن “بله، ابطال شود” در پنجره باز شده، درخواست ابطال شما ثبت و در قسمت درخواست های شما قابل رویت است.

در صورت ارسال درخواست ابطال در روز کاری، تعداد واحدهای شما در روز کاری بعد بروزرسانی و به میزان واحد ابطال شده از دارایی شما کسر می‌شود. در صورت ثبت ابطال در روز غیر کاری، در اولین روز کاری درخواست شما تایید و دو روز بعد از ثبت ابطال ضمن صدور چک دارایی شما بروزرسانی خواهد شد.

منتشر شده در 17 بهمن 1401

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.