خانه / خدمات کارگزاری/نکسو/نحوه فعال‌سازی «سرمایه گذاری خودکار» کارت نکسو در سامانه فارابی زون

نحوه فعال‌سازی «سرمایه گذاری خودکار» کارت نکسو در سامانه فارابی زون

روزانه از طریق کارت بانکی تراکنش های زیادی انجام می‌دهیم اما در انتهای روز مانده مثبتی در کارت داریم که بدون استفاده است و از طرفی به آن سود تعلق نمی‌گیرد. در همین راستا یک سرویس جدید تحت عنوان سرمایه‌گذاری خودکار به کارت نکسو اضافه شده است.

با فعال‌سازی این گزینه، شنبه تا پنجشنبه(روزهای کاری) از ساعت 21 الی 23:59 مانده مثبت ریالی در کارت نکسو(حساب دیجیتال پاسارگاد) به صورت خودکار برداشت و به صندوق درآمد ثابت هدیه جهت صدور واحد جدید منتقل می‌شود.

از ظهر روز کاری بعد از برداشت، واحدهای صادر شده در صندوق هدیه در سامانه فارابی زون برای شما قابل مشاهده خواهد بود. لازم به ذکر است مبنای قیمت صدور واحد، روزی است که مبلغ از حساب شما کسر شده است.

حداکثر تا یک روز کاری بعد از صدور واحد، شما می‌توانید به دارایی خود در صندوق هدیه(در صورت فعال بودن گزینه اتصال کارت به دارایی صندوق درآمد ثابت) به صورت آنی دسترسی داشته باشید. بدین ترتیب علاوه بر دسترسی لحظه‌ای به دارایی خود از سود روز شمار بهره‌مند خواهید شد.

نحوه فعال‌سازی «سرمایه گذاری خودکار» در سامانه فارابی زون

ابتدا وارد سامانه فارابی زون شده، در صفحه نکسو کارت با انتخاب اولین روش دریافت سود روز شمار یعنی گزینه “فعال‌سازی سرمایه گذاری خودکار” مطابق با تصویر زیر، برداشت خودکار از حساب دیجیتال شما جهت سرمایه گذاری در صندوق درآمد ثابت هدیه فعال می‌شود.

با انتخاب دکمه “فعال‌سازی سرمایه گذاری خودکار” پنجره مربوط به توضیحات نحوه برداشت و سرمایه گذاری به شما نمایش داده می‌شود. در صورت انتخاب گزینه فعال‌سازی این سرویس برای شما فعال می‌شود.

همچنین از صفحه تنظیمات کارت می‌توانید اقدام به فعال‌سازی سرمایه گذاری خودکار نمایید.

نحوه غیر فعال‌سازی «سرمایه گذاری خودکار»در فارابی زون

در صورت عدم تمایل برای برداشت خودکار از حساب کارت نکسو جهت سرمایه گذاری در صندوق هدیه از صفحه نکسو کارت در فارابی زون می توانید اقدام به غیر فعال‌سازی کنید.(در صورتیکه سرمایه گذاری خودکار فعال باشد کادر زیر در صفحه نکسو کارت به شما نمایش داده می‌شود)

علاوه بر صفحه نکسو کارت از طریق تنظیمات کارت نکسو نیز می توانید سرمایه گذاری خودکار را فعال یا غیر فعال نمایید.

منتشر شده در 22 اردیبهشت 1403

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.